Nabízené služby bez předpisu


Individuální cvičení

přidáno: 29. 11. 2014 13:08, autor: Miriam Malíková

Cvičení pro děti a dospělé při bolestech zad, vadném držení těla, plochých nohou a dalších potížích. 
Nabízíme také instruktáž cvičení na velkém gymnastickém míči a dalších balančních pomůckách především pro posílení hlubokého stabilizačního systému.

Klasické masáže

přidáno: 29. 11. 2014 12:54, autor: Miriam Malíková   [ aktualizováno 29. 11. 2014 13:11 ]

Nabízíme klasické masáže zad a šíje, nohou, případně kombinaci.
Součástí klasické masáže je krátké předehřátí Soluxem. 
Pro masáže jsou používány kvalitní, ryze přírodní oleje (levandulový, devatero kvítí, relaxační, "mojito" aj.) v BIO kvalitě či masážní emulze dle výběru klienta.

Klasická masáž zad a šíje je nabízena v délce 60 minut. Dle přání klienta je možné provést zkrácenou intenzivnější variantu v délce 30 minut za poloviční cenu.

Manuální lymfodrenáž obličeje

přidáno: 17. 2. 2011 13:49, autor: Miriam Malíková   [ aktualizováno 20. 2. 2011 14:01 ]

Manuální lymfodrenáž obličeje je oblíbená pro své viditelné účinky v odstranění otoků obličeje (nejčastěji kolem očí). Další předností této metody je zpomalení tvorby vrásek, zlepšení kvality kůže a jejího vzhledu. Principem této metody (lymfodrenáže) je podpoření odtoku lymfy speciální hmatovou technikou, která má přesně stanovený postup - přesné použití jednotlivých hmatů v daném pořadí s definovaným tlakem a délkou trvání každého hmatu. Manuální lymfodrenáž se provádí bez jakýchkoliv masážních přípravků - nejedná se totiž o masáž obličejových svalů, ale o podporu odtoku lymfy z tkání bez zvýšeného přítoku krve.
Součástí každé lymfodrenáže (částečné, celkové) je tzv. bazální ošetření krku, kterým se vždy začíná, důvodem je vyprázdnění lymfatických uzlin krku, do kterých lymfu následně "hrneme". Po této sestavě, která trvá cca.10 minut, se pokračuje v obličejové sestavě, ke které můžeme přidat manuální lymfodrenáž hlavy.

Manuální lymfodrenáž

přidáno: 12. 10. 2010 1:31, autor: Miriam Malíková   [ aktualizováno 17. 2. 2011 14:30 ]

Je zvláštní forma fyzioterapie, kterou se zvyšuje odtok lymfy (mízy) z tkání. Jedná se o speciální hmatovou techniku, kterou u nás zavedl MUDr. Bechyně. Lymfodrenáž se provádí podél lymfatických cest. Hmaty jsou prováděny jemným tlakem (30 - 40 mmHg) tak, aby nedocházelo k zvýšenému prokrvení svalů - to je v případě indikace lymfodrenáže nežádoucí a je v rozporu s účinkem této techniky. Manuální lymrodrenáž působí na úrovni kůže, kde jsou lymfatické cévy uloženy a tok lymfy lze zde podpořit.

Manuální lymfodrenáž zahrnuje sestavu pro horní nebo dolní polovinu těla, nebo sestavu pro ošetření obličeje. Celková manuální lymfodrenáž je doporučována po jedné nebo více částečných terapiích z důvodu adaptace klienta na terapii.

Tato metoda se provádí bez masážních olejů či emulzí, nejedná se totiž o masáž svalů, ale o podporu odtoku lymfy z tkání bez posilování přtoku krve. Použití těchto přípravků by tedy bylo hrubou chybou.

Obrázek převzat z: http://www.doktorkamalsice.cz/images/lymfy.gif

Důvody k využití manuální lymfodrenáže:
  • Hlavní metoda na léčení otoků lymfatického původu (lymfedém primární i sekundární) - prevence proti nádorovým onemocněním
  • Předcházení vzniku celulitidy u žen užívající hormonální antikoncepci (hormonální antikoncepce je rizikovým faktorem pro vznik celulitidy)
  • Prevence lymfatických potíží v klimakteriu (v tomto období jsou ženy více ohroženy tvorbou otoků)
  • Pomáhá při migrénách způsobených zástavou lymfy
  • Zlepšuje stav pokožky, její vzhled
  • Ošetření unavených končetin (preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému stání, pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu)
  • Pro ženy je lymfodrenáž na dekoltu a obličeji zaměřena na prevenci vrásek
  • Zrychlení hojení ran po liposukci a pooperačních jizev, po kosmetických zákrocích na kůži
  • Zvýšení celkové imunity a detoxikace organizmu
  • Předoperační a pooperační prevence hluboké trombózy

Léčba celulitidy

přidáno: 16. 9. 2010 13:52, autor: Miriam Malíková   [ aktualizováno 4. 12. 2010 13:38 ]

Celulitida - tzv. pomerančová kůže se rozděluje na 4 stádia: 

1. stádium - hrbolky v kůži jsou patrné pokud určitý okrsek kůže stiskneme mezi prsty. Toto stadium je FYZIOLOGICKÉ, tzn. takto vypadá kůže zdravé a normálně fungující ženy.
2. stádium - hrbolky jsou patrné při zatnutém svalu.
3. stádium - pomerančová kůže je viditelná i při uvolněném svalu - např v leže.
4. stádium - výrazné poškození kůže spojené s otoky.

2. - 4. stádium je projevem tloustnutí a stárnutí. 

Komplexní léčba celulitidy zahrnuje základní sestavu na ošetření uzlin, manuální lymfodrenáž dolní poloviny těla, ke které jsou přidány speciální (intenzivní) hmaty v oblasti stehen, zábaly (pro uvolnění tepla - zvýšení metabolismu tuku) a instruktáž týkající se režimových opatření (a následné dodržování :-)). 

Instruktáž správné manipulace s novorozenci a kojenci

přidáno: 31. 7. 2010 7:41, autor: Miriam Malíková   [ aktualizováno 18. 9. 2010 12:05 ]

Čekáte miminko? Nebo už se vám narodilo? Chcete se dozvědět jak jej správně nosit a chovat s ohledem na vývoj jeho páteře? Víte, že dlouhodobá nesprávná manipulace by již nyní byla předpokladem pro problémy s páteří v dospělosti?

Pokud se chcete dozvědět více a naučit se se svým dítětem správně manipulovat, neváhejte a objednejte se na konzultaci. :-).

1-6 of 6